Czujniki w przemyśle samochodowym

http://wapno-info.pl multimetry

W przemyśle samochodowym postępy technologiczne są bardzo widoczne. Efektem tego są unowocześnienia w samochodach, które umożliwiają komfortową i bezpieczną jazdę. Duże znaczenie w zapewnieniu komfortu jazdy mają czujniki. W nowoczesnych samochodach stosuje się kilka rodzajów czujników.

Jako producent rozcieńczalników stawiamy na jakość naszych rozcieńczalników. podnośniki działające na podciśnieniu podnośniki podciśnieniowe pod ciśniemiem podnośniki

Do jednych z najstarszych rodzajów czujników zalicza się czujnik indukcyjny. Cechuje się stosunkowo prostą budową i prostym działaniem. Czujnik indukcyjny pełni wiele funkcji w samochodzie. Do jednych z nich należy zaliczyć sterowanie zapłonem. Jednakże nie jest to czujnik pozbawiony wad, ponieważ w jego przypadku istnieje konieczność wstępnego przetworzenia.

Drugim, coraz powszechniejszym rodzajem czujnika jest czujnik Halla. Urządzenie to jest niezwykle precyzyjne w generowaniu sygnału. W odróżnieniu od czujnika indukcyjnego, czujnik Halla cechuje się skomplikowaną budową. Z tego powodu koszt produkcji pojedynczego urządzenia znacząco wzrasta. Ponadto ten rodzaj czujnika wymaga regularnego zasilania.