Obróbka drewna od podstaw

Piękne meble w salonie zawsze mają swój początek w postaci okazałego drzewa rosnącego głęboko w lesie. Jak to możliwe, iż z takiego prostego i niezbyt kształtnego materiału powstają przepiękne, nowoczesne meble? To zasługa maszyn i narzędzi stosowanych w przemyśle drzewnym.

Niemal cały proces produkcji jest wynikiem tylko i wyłącznie wykorzystania odpowiednich sprzętów mechanicznych. Za pomocą karczowników, rębaków i pił mechanicznych pozyskujemy drewno z lasu, które następnie poddawane jest dalszej obróbce. Z kolei brykieciarki wykorzystuje się do tego, aby nadać drewnu kształt idealny do transportu i dalszej obróbki. Zanim jednak pojawią się deski, w których składamy meble kupione w sklepie, drewno musi przejść jeszcze kilka etapów obróbki.

deska kompozytowa na taras serwis BOMAG cechuje się szybkością wykonywania usług

Kolejne maszyny wykorzystywane w tym przemyśle to chociażby obrabiarki i okleiniarki. Z kolei strugarki i szlifierki nadają im pożądany kształt i sprawiają, że są delikatne w dotyku. Bardziej skomplikowane materiały nanosi się na drewno za pomocą urządzeń tapicerskich.